הפרשות של עצמאי וענייני מיסוי

עזרה הדדית בכל התחומים
שלח תגובה
הודעה
מחבר
גדעון7
הודעות: 2
הצטרף: ג' דצמבר 24, 2019 12:15 pm

הפרשות של עצמאי וענייני מיסוי

#1 שליחה על ידי גדעון7 » ג' דצמבר 24, 2019 12:29 pm

אני עצמאי כבר בערך שנתיים ואני מעביר לעצמי את ההפרשות לפנסיה, שהן הרבה יותר נמוכות ממה שהיו לי פעם כשהייתי שכיר והיו לי הפרשות מעסיק - זה נורמלי שזה ככה או שאני צריך להגדיל את ההפקדה למרות שהיא כולה על חשבוני? מה אתם אומרים? אפשרות אחרת שחשבתי עליה היא לא להגדיל את ההפרשה לפנסיה אלא לפתוח לעצמי איזה אפיק אחר של חיסכון כמו למשל קרן השתלמות - זה נראה לכם כדאי? התנאים של הקרן הזאת הם כמו הפנסיה? זאת אומרת, הם פטורים ממס? ואם אני לא מושך כל 6 שנים, אז בסוף זה פטור ממס? פשוט קראתי באתר של משרד האוצר https://mof.gov.il/AG/salary/PensionAnd ... nFund.aspx ש"ההפרשה לקרן השתלמות מזכה בהטבות מס בדומה למוצרים הפנסיוניים האחרים" ואני מנסה להבין מה זה אומר בדיוק. ועוד שאלה אחרונה - ראיתי באתר הזה https://www.clalbit.co.il/educationfund/ קובץ כזה שנקרא " רכוז תקרות והסכומים למס עבור קרן השתלמות " ויש שם טבלה של הכנסה חודשית ושנתית ושיעור המס - מישהו יכול להסביר לי מה זה אומר בבקשה?

דוד ריזל
הודעות: 745
הצטרף: ה' ינואר 24, 2019 5:18 pm
עיסוק תורני: צמא לדבר ה'
דוא"ל: 9090674b@gmail.com
יצירת קשר:

Re: הפרשות של עצמאי וענייני מיסוי

#2 שליחה על ידי דוד ריזל » ג' דצמבר 24, 2019 7:58 pm

גדעון7 כתב: פשוט קראתי באתר של משרד האוצר https://mof.gov.il/AG/salary/PensionAnd ... nFund.aspx ש"ההפרשה לקרן השתלמות מזכה בהטבות מס בדומה למוצרים הפנסיוניים האחרים" ואני מנסה להבין מה זה אומר בדיוק. ועוד שאלה אחרונה - ראיתי באתר הזה https://www.clalbit.co.il/educationfund/ קובץ כזה שנקרא " רכוז תקרות והסכומים למס עבור קרן השתלמות " ויש שם טבלה של הכנסה חודשית ושנתית ושיעור המס - מישהו יכול להסביר לי מה זה אומר בבקשה?
לכל אחד יש תקרה אותה יכול להרוויח ללא תשלומי מס, זה תלוי בכמה פרמטרים.
גם בפנסיה יש את היתרון הזה שעד סכום מסוים הוא פטור ממס.

אורח

Re: הפרשות של עצמאי וענייני מיסוי

#3 שליחה על ידי אורח » ג' יולי 21, 2020 8:14 pm

אתה יכול להפריש לפנסיה יותר על חשבון מס הכנסה זאת אומרת במקום לשלם למס הכנסה לשלם לעצמך לפנסיה כמובן שזה עד אחוז מסוים ולא את כל המס

שלח תגובה