להתנתק מהאינטרנט

עזרה הדדית בכל התחומים
שלח תגובה
הודעה
מחבר
אורח

להתנתק מהאינטרנט

#1 שליחה על ידי אורח » ד' אוקטובר 16, 2019 2:43 am

אני בחור ישיבה באחת הישיבות הטובות בדרום ויש לי חבר עם אינטרנט פתוח כבר המון זמן והוא הראה לי בו כל מיני דברים מענינים וקניתי מכשיר ומאד קשה לי להתנתק ממנו
לא נעים לי לדבר עם מישו אבל כאן אפשר לכתוב בלי שידעו מי אני מה אפשר לעשות

אחד מעיר

Re: להתנתק מהאינטרנט

#2 שליחה על ידי אחד מעיר » ד' אוקטובר 16, 2019 4:32 pm

יש ארגון עבור בעיות כאלו. http://gye.org.il.

אורח

#3 שליחה על ידי אורח » ה' אוקטובר 17, 2019 11:02 pm

[quote=אורח post_id=4221]
אני בחור ישיבה באחת הישיבות הטובות בדרום ויש לי חבר עם אינטרנט פתוח כבר המון זמן והוא הראה לי בו כל מיני דברים מענינים וקניתי מכשיר ומאד קשה לי להתנתק ממנו
לא נעים לי לדבר עם מישו אבל כאן אפשר לכתוב בלי שידעו מי אני מה אפשר לעשות
[/quote]

יש הרבה ארגונים שאתה יכול להתקשר ממספר חסום, [או מ'סים' שתקנה בכמה פרוטות ויהיה לך מספר אחר], ותוכל להתייעץ ולדבר בנחת עם מי שלא מכיר אותך.

אורח

#4 שליחה על ידי אורח » ו' אוקטובר 18, 2019 12:58 am

אני התייעצתי עם איזה רב אבל זה לא כל כך עזר כי הוא לא מכיר אותי רק דרך הטלפון וכל פעם אני הייתי צריך לרוץ אחריו עד שהשגתי אותו

אורח

#5 שליחה על ידי אורח » ו' אוקטובר 18, 2019 4:35 pm

בחור יקר.
אתה עושה את המעשה הכי טבעי בעולם. אינטרנט זה דבר מענין ויש בו המון המון חומר. (וגם המון דברים רעים מאד)
להבנתי, כרגע אסור לך להחזיק את זה, כי הישיבה אוסרת עליך. ואתה מחויב לכללי המקום.
אבל גם, אסור להחזיק אינטנט שאיננו חסום כשורה, מדין 'סחור סחור אמרינן לנזירא' שאסור אפילו לעבור ליד האיסורים האלו.
אני לא קשור, זה החשבון שלך עם הבורא עולם, לא עם הראש ישיבה ולא עם ההורים. והקב"ה רואה ורושם לך בצער.

התרגלנו מקטנות שהיצר הרע שלנו קטנציק, שעם קצת הבנה אנחנו יודעים ומצליחים שלא לשמוע לו. הגיע הרגע שנפנים שאנחנו מתעסקים עם דבר שחזק ואימתני. מאד.
הגמ' אומרת שהיצר חזק מהבנאדם.
נראה, שליצר יש אינטרס שתחזיק את זה.

אז אנחנו יכולים להתיאש, להתרשל, לזנוח, ולאבד תקווה. (ולאבד את השאיפות הנהדרות שלנו)
ואנחנו יכולים להתגבר על הנפילה. ולקום. להתרומם ולהתגבר על היצר!
(זה יצליח, ולפעמים לא. אבל הנצחון מעתה ימדד גם בהצלחות קטנות! אבל גם גדולות ומהפכניות בחיים)

שב עם עצמך, ותבדוק מה גורם לך את הנפילה, ואיך אפשר להתגבר. אתה הגנרל (וגם החייל בשטח..)
מקרים קשים ממך יצאו מזה. נכון זה נהיה יותר ויותר קשה, ככל שנכנסים לזה. אבל אין דבר העוומד בפני התשובה.

ויום אחד, בתור אברך, בנוי, עם נסיון, ועם אינטנט מסונן כראוי (נטפרי למשל) תוכל ל'התכתב בלימוד' עם אברכים אחרים. (כמו שאתה יכול לעשות כעת עם החברים בחדר אוכל..)

מאחל לך המון הצלחה, ומתפלל שתרגיש שלם עם עצמך, ושמח.

אורח

#6 שליחה על ידי אורח » א' אוקטובר 20, 2019 10:35 am

[quote=אורח post_id=4233]
בחור יקר.
אתה עושה את המעשה הכי טבעי בעולם. אינטרנט זה דבר מענין ויש בו המון המון חומר. (וגם המון דברים רעים מאד)
להבנתי, כרגע אסור לך להחזיק את זה, כי הישיבה אוסרת עליך. ואתה מחויב לכללי המקום.
אבל גם, אסור להחזיק אינטנט שאיננו חסום כשורה, מדין 'סחור סחור אמרינן לנזירא' שאסור אפילו לעבור ליד האיסורים האלו.
אני לא קשור, זה החשבון שלך עם הבורא עולם, לא עם הראש ישיבה ולא עם ההורים. והקב"ה רואה ורושם לך בצער.

התרגלנו מקטנות שהיצר הרע שלנו קטנציק, שעם קצת הבנה אנחנו יודעים ומצליחים שלא לשמוע לו. הגיע הרגע שנפנים שאנחנו מתעסקים עם דבר שחזק ואימתני. מאד.
הגמ' אומרת שהיצר חזק מהבנאדם.
נראה, שליצר יש אינטרס שתחזיק את זה.

אז אנחנו יכולים להתיאש, להתרשל, לזנוח, ולאבד תקווה. (ולאבד את השאיפות הנהדרות שלנו)
ואנחנו יכולים להתגבר על הנפילה. ולקום. להתרומם ולהתגבר על היצר!
(זה יצליח, ולפעמים לא. אבל הנצחון מעתה ימדד גם בהצלחות קטנות! אבל גם גדולות ומהפכניות בחיים)

שב עם עצמך, ותבדוק מה גורם לך את הנפילה, ואיך אפשר להתגבר. אתה הגנרל (וגם החייל בשטח..)
מקרים קשים ממך יצאו מזה. נכון זה נהיה יותר ויותר קשה, ככל שנכנסים לזה. אבל אין דבר העוומד בפני התשובה.

ויום אחד, בתור אברך, בנוי, עם נסיון, ועם אינטנט מסונן כראוי (נטפרי למשל) תוכל ל'התכתב בלימוד' עם אברכים אחרים. (כמו שאתה יכול לעשות כעת עם החברים בחדר אוכל..)

מאחל לך המון הצלחה, ומתפלל שתרגיש שלם עם עצמך, ושמח.
[/quote]

תודה רבה על כל מה שכתבת כדי לחזק אותי .זה מאד חיזק אותי

כּוֹתָר
עיסוק תורני: צמא לדבר ה'
יצירת קשר:

#7 שליחה על ידי כּוֹתָר » ג' אוקטובר 22, 2019 5:45 pm

אני מציע להתקשר אליהם,

לב שומע-קו פתוח לצעירים 02-5312555, 03-6145050

אורח

#8 שליחה על ידי אורח » ד' אוקטובר 23, 2019 6:16 pm

תחשוב מה יהיה איתך עוד עשר שנים אם תחזיק במכשיר. איזה שידוך איזה ילדים איזו משפחה לתפארת מול אבדון וכליון רוחני נפשי וגשמי.
בהצלחה בחור יקר

אורח

#9 שליחה על ידי אורח » ה' אוקטובר 24, 2019 3:37 pm

יש אתר בשם "אקשיבה" אולי יהיה לך לעזר

אורח

#10 שליחה על ידי אורח » ה' אוקטובר 31, 2019 10:43 pm

[quote="אחד מעיר" post_id=4223 user_id=133]
יש ארגון עבור בעיות כאלו. http://gye.org.il.
[/quote]

חסום לי

כּוֹתָר
יצירת קשר:

#11 שליחה על ידי כּוֹתָר » ה' נובמבר 21, 2019 9:07 pm

עכשיו שמעתי מבן משפחה של בעל המעשה,
יהודי שעובד לפרנסתו וחייבו אותו להחזיק סמארטפון אם לא הוא מפוטר, הוא שלח את בנו לשאול את רבי חיים קנייבסקי מה לעשות, רבי חיים הורה לו לא להסכים והוסיף לו הם יצטרכו אותך ויקראו לך שוב.
וכך היה, מעט זמן אחרי שהודיעו לו על פיטוריו, פתאום הודיעו לו שקיבלו הזמנה חדשה לייצר עבור גרמניה וחייבים אותו, שיבוא עם טלפון כשר חייבים דווקא אותו.

אורח

#12 שליחה על ידי אורח » ג' נובמבר 26, 2019 1:30 pm

ר' חיים גם התנגד שירכוש מכשיר של הדרן?

כּוֹתָר
יצירת קשר:

#13 שליחה על ידי כּוֹתָר » ד' נובמבר 27, 2019 9:05 pm

אורח כתב: ר' חיים גם התנגד שירכוש מכשיר של הדרן?
הורה לו להישאר עם מכשיר כשר.

דודי חיימים

#14 שליחה על ידי דודי חיימים » ה' ינואר 16, 2020 3:46 pm

תדע לך בחור יקר אינטרנט נראה כביכול גם דבר חיובי הרבה מידע ודברים טובים אבל בלי סינון מובטח שתכשל בשמירת העינים וחס ושלום להגיע לעמקי שאול לא מאחל לאף אחד מכל הבחינות.

אורח

#15 שליחה על ידי אורח » ב' פברואר 24, 2020 10:27 am

מצטרף להמלצה על לב שומע, ויש ארגון נוסף תושיה מעולה ממש 0732003333

אורח

#16 שליחה על ידי אורח » א' מרץ 22, 2020 5:25 pm

אם כל העיצות הנ"ל לא עזרו, אשמח לתת לך את מה שהועיל לי, אני הייתי עם אינטרנט פרוץ לצערי, לא הצלחתי להתנתק, הייתי רואה את הדברים הגרועים ובוכה על כך ולא מצליח להתגבר. היום אני משתמש רק באינטרנט נטפרי כולל וויפרי על המחשב ב"ה.
בתור בחר צעיר הרבה פעמים הכל נראה שחור לבן, לא יכול להיות שאני צדיק וירא שמים אם אני מסתכל באינטרנט, ומצד שני אני לומד ומתפלל ושומר שבת, אש האמת היא שהיצר יכול לגרום לנו לעשות דברים שלא לפי דרגתנו הרוחנית האמיתית כי זה כח היצר.
מה למעשה, אני קיבלתי על עצמי התרחקות בשלבים, ואפרט, אבל קודם כל - אני נדרתי [בביטול כל המודעות, שאין שום תירוצים וזה נדר גמור דאורייתא] לתת 15 ש"ח לצדקה אם אני אעבור על הכללים שאני קובע, ולתת אותם במזומן באותו היום לפני שאני הולך לישון, כל זה בנדר אמיתי, ואם אעבור כמה פעמים - אני מחוייב לתת כמניין הפעמים שאעבור.
חשוב מאוד - להגביל את הנדרים בזמן, אבל לזמן ארוך, כגון למשך שנה אחת כל שלב.
הכלל הראשון היה שאם אשתמש באינטרנט לא חסום ע"י חסימה חרדית בלא נוכחותו של אדם נוסף שומר תורה ומצוות, אשלם סכום הנ"ל, על כל חיפוש באינטרנט סכום הנ"ל.
שלב ב' אם אשתמש גם בנוכחות אדם אחר.
שלב ג' - נדר לכל החיים אם אחפש משהוא לא טוב בכוונה, או אכנס בכוונה לאתר לא טוב.
הסיבה שנדרתי לשלם ולא לא לגעת מכיוון שיש חשש שאעבור ואז אגיע למצב של עבר ושנה הותרה לו גם על איסור נדרים.
בהצלחה רבה.

שלח תגובה