חידה שבועות

הודעה
מחבר
אורח

חידה שבועות

#1 שליחה על ידי אורח » ב' יוני 03, 2019 1:16 am

קראתי חידה יפה באיזה עלון. תעזרו לי לפתור.

בין הציבור אני נמצא, אחר שישבתי במאסר ימים ארוכים. "השתחררתי באיחור" זמן אודות ליד הארוכה. ואז העולם גם קיבל אותי לחיקו. כשאתם פונים אלי אל תשכחו לקרוא לי בכל שמותי, גם בהשמטת שם אחד אני ידון אתכם, אפילו יעצור אתכם, לכן אל תתעסקו עם "חולה". דרך אגב.. 'בעמוקה' ודאי תמצאו ממני הרבה...
מי אני ומה שמי?

מה הפתרון?

אורח

Re: חידה שבועות

#2 שליחה על ידי אורח » ב' יוני 03, 2019 4:42 pm

תוכל לכתוב רמז?

אורח

#3 שליחה על ידי אורח » ה' יוני 06, 2019 1:58 am

לפותח האשכול. נסיתי בכמה כיונים אבל לעת עתה לא מסתדר עם כל חלקי החידה
ברשותך אם תואיל לעלות רמז כל שהו..

אורח

#4 שליחה על ידי אורח » ה' יוני 13, 2019 2:39 am

אורח כתב: קראתי חידה יפה באיזה עלון. תעזרו לי לפתור.

בין הציבור אני נמצא, אחר שישבתי במאסר ימים ארוכים. "השתחררתי באיחור" זמן אודות ליד הארוכה. ואז העולם גם קיבל אותי לחיקו. כשאתם פונים אלי אל תשכחו לקרוא לי בכל שמותי, גם בהשמטת שם אחד אני ידון אתכם, אפילו יעצור אתכם, לכן אל תתעסקו עם "חולה". דרך אגב.. 'בעמוקה' ודאי תמצאו ממני הרבה...
מי אני ומה שמי?

מה הפתרון?
קראת בעלון? זה נכתב בפורום סמוך מוזר?!
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php? ... 150#p25277

אורח

#5 שליחה על ידי אורח » ו' יוני 14, 2019 2:34 am

כותב החידה בפורום השכן - כותב אף בעלונים שונים . מה מוזר ?

אליקים

#6 שליחה על ידי אליקים » ו' יוני 14, 2019 10:25 am

הנני מצטרף לבקשת הרמז (בהנחה שפותח האשכול יודע את הפתרון)

אורח

#7 שליחה על ידי אורח » ב' יוני 17, 2019 6:04 pm

החידה
מי אני ומה שמי?

הפתרון...
בין הציבור אני נמצא -(מצות) יום הקהל בשבועות
אחרי שישבתי במאסר ימים רבים- מאסר מלשון עצרת, עצרו לכם ממלאכה, וגם ישב במאסר -חג מתן תורה המתין אלפי שנים עד לקבלה בידי ישראל.
השתחררתי באיחור זמן, משה רבינו הוסיף יום מדעתו לנתינת התורה..וממילא שבועות..
אודות ליד הארוכה, בתיה שהצילה את משה בידה שנתארכה.
העולם קיבל אותי לחיקו, מתן תורה. לא נברא 'העולם' אלא בשביל ישראל..
כשאתם פונים אלי..בקשת בעל החידה, למנות את השמות המרומזים בחידה. ולא להסתפק במילה שבועות..
גם בהשמטת שם אחד כדי שאני ידון אתכם..יום הדין על התורה, יום הדין על הפירות...גם אם יושמט שם אחד משמות הדין של שבועות, יוותר יום הדין השני..
יעצור אתכם מלשון עצרת...
"לכן אל תתעסקו עם "חולה". קציר נקרא בלשון הגמ' חולה -בלשון יחיד [כ"נ בגמ' בא בתרא קנג. קנד. וקצירי בלשון רבים, חולים נדרים מט: כמאן מצלינן על קצירי ועל מריעי [כמאן כרבי יוסי] מדאמר קצירי ומריעי שמע מינה קצירי קצירי ממש מריעי רבנן. וכעין זה מצינו ברכות כב. ס: ר"ה טז.]
ובעמוקה תמצאו ממני הרבה...אותיות בעמוקה..בכורים, עצרת, מתן תורה, והק, והקהל.. ועדין יש עוד שמות, וזה שכתוב תמצאו ממני "הרבה" ולא הכל..
חידת בכורי- בכורים

אורח

#9 שליחה על ידי אורח » ב' אפריל 20, 2020 8:13 pm

יש לעיין בזה, ואין נראה

שלח תגובה