חיזוק באמונה - עדות חיה מר' עזריאל דביר

עניני אגדה ומחשבת ישראל, יסודי המוסר ועבודת ה'
שלח תגובה
הודעה
מחבר
כּוֹתָר
עיסוק תורני: צמא לדבר ה'
יצירת קשר:

חיזוק באמונה - עדות חיה מר' עזריאל דביר

#1 שליחה על ידי כּוֹתָר » ש' דצמבר 19, 2020 11:21 pm

התוודעתי לסיפור זה בהרצאה של הרב מנחם שטיין.
סיפור מפעים שממחיש את האמונה, איך שכל העולם הזה הוא פרוזדור, על מנהל התיכונים הדתיים בארץ ר' עזריאל דביר, שבשנת תשנ"א עבר מוות קליני והתעורר וחי עוד 3 חודשים בהם תיקן את ענייני הממונות שדנו אותו בשמים ועוד דברים שתיקן את דרכיו.
בדיסק יש סדרת הרצאות שלו שפרסם קטעים מפעימים מחזיון בית הדין של מעלה, ודברים מאת ידידו הרב פרץ שליט"א רבה של רעננה.
הרב מנחם שטיין אמר שזה בהפקה של חסדי נעמי, והופץ בעשרות אלפי עותקים. הם אמרו לי שאין להם את זה כיום.

אחרי חיפושים, יהודי טוב שלח לי את קבצי השמע.
יש קטע שהוא עצמו התראיין ברדיו, ועוד הקלטות מכנס תשובה שעשו בחייו בהשתתפותו כדי לפרסם את הגילוי השמיימי, ועוד הספדים ושסיפור המעשה מאחרי פטירתו.
לא אמות כי אחיה הקראת אגרת .mp3
(8.96 MiB) הורד 48 פעמים
לא אמות כי אחיה הספד הרב פרץ.mp3
(6.06 MiB) הורד 46 פעמים

כּוֹתָר
יצירת קשר:

Re: חיזוק באמונה - עדות חיה מר' עזריאל דביר

#2 שליחה על ידי כּוֹתָר » ש' דצמבר 19, 2020 11:29 pm

https://drive.google.com/file/d/1ZAtZiZ ... sp=sharing
ר' עזריאל מתראיין לרדיו

כּוֹתָר
יצירת קשר:

#3 שליחה על ידי כּוֹתָר » ש' דצמבר 19, 2020 11:32 pm

כדי שתוכלו גם אתם לשמוע ולחוות מכלי ראשון את הסיפור, של החזיון מבי"ד של מעלה, אני צירפתי את ההקלטה מראיון של ר' עזריאל עצמו לקול ישראל.
בשיחה של אחיו ושל הרב פרץ ניתן לשמוע פרטים נוספים מאותו חזיון מופלא.

ר' עזריאל דביר ז"ל - מפקח ארצי על תכניות הלימודים במשרד החינוך
שם אביו היה רבי שמעיה דיכובסקי רב ביהכנ"ס בתל אביב,
קיבל שלושה חודשים נוספים לחייו כדי לספר את החזיון המופלא שהתגלה לו מבי"ד של מעלה, סיפור שממחיש את האמונה שאית דין ואית דיין. לאחר חזרתו מבית חולים בחודש אלול תשמ"ט הוא כתב איגרת מוסר ייחודית עם תובנות של מי שחש את עומקו של דין שמים. כמו"כ הוא התראיין בעצמו לקול ישראל ושם מסר את תמצית הדברים, לאחיו
הרב שלמה דיכובסקי דיין בבית דין הרבני, וכן להרב יצחק פרץ בה הראשי של רעננה הוא סיפר את הסיפור בהרחבה יתירה.
נפטר בכ"ד חשון תש"נ
..."לוקחים אדם בריא שמרגיש בריא ואומרים לו לעשות ניתוח לב פתוח. ניתחו אותי ואמרו שהניתוח עבר בהצלחה, כמה שעות אחר הניתוח אשתי מסתכלת על המכשירים וראתה שמשהו לא תקין, האחיות הסבירו שיש כאן מפולת כללית.
"טלפנו לארץ ארגנו עשרות מנינים בארץ, טלפנו לגדולי ישראל ולאדמו"רים...
קשה לי מאוד לספר סיפרת זאת למתי מעט, אני עצמי הייתה לי תחושה אולי זה חלום אולי זאת מציאות, אך הרבנים אותם שאלתי הורו שזו הייתה מציאות אמיתית ולא חלום.
הגישו לי דין וחשבון מפורט כל מיני מעשים לפני עשרות שנים, מאוד קשה לי להאמין ולחשוב שדברים כאלה שהיו נשכחות שלא חשבתי עליהם כלל."

כּוֹתָר
יצירת קשר:

#4 שליחה על ידי כּוֹתָר » ש' דצמבר 19, 2020 11:35 pm

מתוך עיתון "יום השישי" (כתבה בעמוד 34) ג' כסליו תש"נ 1.12.89 על הרב עזריאל דביר, מפקח בכיר במשרד החינוך שנפטר שבוע קודם לכן בגיל 49, אב לשש בנים ובנות, בתו נשואה לחנוך ורדיגר (בנו של חבר כנסת אברהם וורדיגר), אחיו, הרב שלמה דיכובסקי כיהן כאב בית דין בתל אביב. הרב עזריאל דביר גר בירושלים בשכונת הר נוף, הירבה במתן צדקה.

בכ"ב אייר תשמ"ט לקה בהתקף לב חמור והוטס למילווקי בארה"ב עם רעיתו רחל לניתוח על ידי ד"ר א. ג'ונסון מומחה מס' 1 בארה"ב לניתוחי לב. לאחר הניתוח הראשון, לקה הרב עזריאל בהתקף לב נוסף, חמור יותר מקודמו, במשך 10 ימים היה במצב של אובדן הכרה על סף מוות קליני כאשר אשתו לידו.

נחרדה אישתו מזעקה שיצאה מפיו: " ל א א מ ו ת כ י א ח י ה "! עיניו נפקחו והוא דיבר: "אל תפסיקו אותי עד אשר אסיים", ביקש. הרב דביר סיפר, וסיפר עוד פעם, סיפר לכל מי שפגש, תוך שהוא גורם להתרגשות ולרטט בקרב השומעים. "באותם ימים שישבתם לידי או התפללתם עלי, הרגשתי בחוש שנשמתי עולה למרומים ומתייצבת לפני כסא הכבוד", פתח את סיפורו בדרמטיות שרק אלה שהכירוהו ידעו שאין היא מעושה. "ראיתי בברור את הגוף שלי שוכב בבית החולים, לידו ניצבת רעייתי המסורה, ואני מובל ממש ברגעים אלה אל בית דין של מעלה. רגעי המשפט היו קשים מנשוא. בבית דין של מעלה האשימו אותי בדברים קשים, ביקשו להוציא את דיני למוות".

הרב דביר רצה לפרט כיצד היה נראה בית הדין. עיקר סיפורו התמקד בטענות שהושמעו כנגדו ובפסק הסופי. "ביקשתי והתחננתי על עצמי: 'יש לי אישה וילדים. רחמו עלי ואל תדינוני למוות' בכיתי. לכולם יש אישה וילדים ואינך מיוחס בכך השיבו לי".

המנוח לא היה מסוגל לספר בשטף אחד את מה שעבר עליו בבית דין של מעלה. מדי כמה דקות היה פורץ בבכי חנוק. ההתרגשות אחזה בשומעים והעבירה אותם לעולם אחר ולמבט אחר על כל החיים. והרב דביר המשיך:

"האשימו אותי שלא פעלתי דיי להפצת תורה ויראת שמים. מאידך הגיעו מלאכים רבים עד אין מספר והמליצו עלי בהצגת זכויותי ומעשי הטובים. אני לא פסקתי כל העת מלבכות ולהתחנן על נפשי. בשלב מסויים הודיעו לי בבית דין של מעלה שמאות איש מתפללים עלי למטה ואף שינו לי את השם".

מיודעיו נדהמו להיווכח שברגע הראשון לאחר שפקח את עיניו ידע שהוסיפו לו את השם אליהו על שמו הראשון. אחדים מהם פרשו לחדרים סמוכים מרוב התרגשות.

"כשראיתי שכלתה אלי הרעה ועוד מעט יצא גזר הדין אותו אין להשיב, ניסיתי להבטיח לבית דין של מעלה שמעתה ואילך אקדיש את כל חיי בהרבצת תורה ויראת שמים. אעשה כל אשר ביכולתי להאדרת כבוד שמו של הקב"ה בעולם. למרבה השמחה קיבל בית הדין את ההבטחה וביקש שאחזור שוב על הקבלה במילים מפורשות.

הצהרתי פעם נוספת שאני מקבל על עצמי להקדיש את עצמי להפצת תורה ויראת שמים. באותו רגע פסק בית הדין שיינתן לי עוד פסק זמן קצוב לחיות. כששמעתי את הפסק, החילותי לצעוק בשמחה רבה:

"לא אמות כי אחיה…" הרב חזר לארץ והפיץ במשך חודשים את אשר ארע לו ומה שנאמר לו בבית דין שמים.

בחודש כסלו התש"ן לקה בהתקף לב ונפטר.

אחד הדברים ששאלו אותו בבי"ד של מעלה היה בנוגע לעבודתו. הרי היית עוסק בפיקוח, האם הקפדת לבדוק מה קורה עם התלמידים שסיימו את ביה"ס? לאן הם ממשיכים? כמה מהם שומרי מצוות?

הרי לנו גודל משא האחריות הרובץ על כתפיו של מחנך, הורה וכל אחד!
עיתונות סיפורו של עזריאל דביר.png
עיתונות סיפורו של עזריאל דביר.png (2.22 MiB) נצפה 767 פעמים

כּוֹתָר
יצירת קשר:

#5 שליחה על ידי כּוֹתָר » א' מרץ 17, 2024 4:13 pm

תחיית המתים בזכותו של הג"ר ראובן אלבז שליט"א - בסרטון המצורף מספר על כך בעל המעשה, עם שמות הרופאים שטיפלו בו, תמונת התעודת פטירת, המודעות להלוייה, וכו'
הסיפור הזה, הרבה יותר מתועד, בעל המעשה חי עמנו לאוי"ט ומספר הכל בפרוטרוט, מציג תעודת פטירה ומודעות על הלוויה, שמות והמון המון פרטים.
הנס המופלא בסוף הסרטון.
https://www.youtube.com/watch?v=oJ_uVVorpaM&t=6s

שלח תגובה